Všechny kategorie
  Filtry
  Nastavení
  Hledat

  Pilířové tvárnice 300 x 300 x 330 mm

  197,51 Kč s DPH
  Betonové pilířové tvárnice PT 30/21 jsou určeny pro montáž sloupů či pilířů o půdorysném rozměru 300 x 300 mm

  Betonové pilířové tvárnice jsou shodných rozměrů jako komínové tvárnice s tím rozdílem, že použitým materiálem pro jejich výrobu je mezerovitý vibrolisovaný beton. Tyto tvárnice jsou určeny pro jednoduchou montáž nosných pilířů a sloupů o půdorysných rozměrech 300 x 300 mm bez použití bednění. Výška tvárnic je 330 mm.

  Takto vytvořené sloupy a pilíře nahrazují klasické ŽB prvky, na jejichž montáž je nutná těžká mechanizace, tudíž je možné tyto montované pilíře a sloupy provádět u rekonstrukcí, vestaveb atd. Výhodou této montované konstrukce je i bezproblémové napojení svislé výztuže sloupu do vodorovných ztužujících věnců, případně rámů (například u halových objektů, tělocvičen atd.).

  Jednotlivé tvárnice spojujeme při montáži v ložných spárách cementovou maltou. Následně vytvořený sloup vyarmujeme dle statického výpočtu a provedeme betonáž betonovou směsí předepsané pevnostní třídy. Betonáž doporučujeme provádět postupným zaléváním betonové směsi tak, aby nedošlo k jejímu rozmísení. Omítání takto vytvořeného sloupu či pilíře provádíme stejným způsobem jako omítání obvodového či vnitřního zdiva.

  Tvárnice jsou určeny pro jednoduchou montáž nosných pilířů a sloupů o půdorysných rozměrech 300 x 300 mm bez použití bednění.

  Specifikace produktů
  Váha 33 kg
  Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili

  Pilířové tvárnice 400 x 400 x 330 mm

  266,06 Kč s DPH
  Betonové pilířové tvárnice PT 40/31 jsou určeny pro montáž sloupů či pilířů o půdorysném rozměru 400 x 400 mm